Real Madrid osvojio titulu prvaka svijeta

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su titulu prvaka svijeta i to nakon što su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva pobijedili Al Ain rezultatom 4:1.

Aktuelne prvake Evrope je u vodstvo doveo Modrić u 14. minuti susreta čime je postavljen rezultat prvog dijela da bi u nastavku Kraljevi postigli još dva gola i riješili pitanje pobjednika.

Prvo je nakon tačno sat igre pogodio Llorente da bi treći put za Kraljeve postigao Ramos u 79. minuti utakmice i tako donio Kraljevima novu titulu prvaka svijeta.

Do kraja je Al Ain uspio preko Shiotanija u 86. minuti utakmice doći do smanjenja rezultata, no to je bilo sve što su uspjeli učiniti u ovoj utakmici jer su Los Blancosi u prvoj minuti sudijske nadoknade postigli još jedan gol i riješili pitanje pobjednika. Podsjetimo, River Plate je osvojio treće mjesto pobjedom protiv Kashime rezultatom 4:0. (Tuzlanski.ba)