Četvrtak, 28. Marta 2024.

Real Madrid osvojio titulu prvaka Evrope

Najvažnija utakmica evropskog klupskog fudbala ponudila je večeras zanimljiv ogled madridskih rivala. Real i Atletico odigrali su odličan meč, a pehar će narednih 365 dana stanovati u bijelom dijelu španske prijestolnice, piše Radiosarajevo.ba

Konačan rezultat u regularnom dijelu meča bio je 1:1. Strijelac prvog pogotka bio je Diego Godin u 37. minuti susreta za Atletico, da bi u 93. minuti u jednom od posljednjih napada izjednačio Sergio Ramos.

Više snage u produžecima imao je Real koji je golovima Garetha Balea u 111. i Marcela u 119. i Ronalda iz penala u 120. minuti, stigao do desetog naslova prvaka Evrope u konačnih 4:1.