Utorak, 23. Aprila 2024.

Rasterećana Sloboda namučila Velež: Mostarcima pobjeda otvorila vrata Evrope

Sloboda rasterećeno igra završnicu sezone, no i pored toga tim Mladena Žižovića uvijek nastoji pomrsiti račune rivalima. Prvo je to učinio Sarajevu na Koševu, potom Širokom na Tušnju, a malo je nedostajalo da to uradi i Veležu na stadionu Rođeni.

U šestoj minuti penal za Rođene, ali Kukić brani udarac Georgijevića.

Redale su se šanse pred golom Slobode, ali lopta nije htjela u gol. U prvom dijelu prvog poluvremena Brandao i Vehabović također ne koriste šanse. Poluvrijeme je okončano bez golova.

• Igrala se 74. minuta kada je Kukić odbranio udarac Ćosića, a Zvonić nakon toga glavom pogodio za 1:0.

Zasluženo su domaći do kraja utakmice postigli još jedan pogodak. Behram je ovjerio trijumf Veleža, koji se nalazi tako blizu plasmana na evropsku scenu.

U posljednjem kolu Sloboda dočekuje Borac na Tušnju u potpuno nevažnoj utakmici jer su jedni davno osigurali opstanak, a drugi titulu danas. Za Velež će duel u Kaknju protiv Mladosti biti itekako važan, a Rođenima će i bod biti dovoljan da izbore Evropu.

Naravno, mogu i s porazom, ali onda bi zavisili od rezultata Zrinjskog i Širokog.