Rahmanović i Hajradinović pogađali u nevjerovatnoj utakmici Konye i Kasimpase

Fudbaleri Konye su u nevjerovatnom duelu 26. kola turske Superlige odigrali 4:4 protiv Kasimpase, a naši Amar Rahmanović i Hajradinović postigli su po jedan gol.

Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Ben Ouanesa, ali Amilton u 28. minuti donosi poravnanje Konyi.

Ekipa Konye je preokrenula rezultat u svoju korist i povela sa 2:1 u 40. minuti, a gol je zabio Rahmanović.

Bio je to peti gol Amara ove sezone u svim takmičenjima.

Haris Hajradinović je ušao u igru početkom drugog poluvremena u gostujućem timu i odmah u 46. minuti pogodio za 2:2.

Šest minuta kasnije Dikmen postiže treći gol za Konyu, ali Bozok u 60. minuti matira našeg Ibrahima Šehića i rezultat je pola sata prije kraja meča glasio 3:3.

Mabil je u 91. minuti savladao Šehića i donio novo vodstvo Kasimpasi, međutim Cikallesi u desetoj minuti sudijske nadoknade iz penala postavlja konačnih 4:4.

Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su odigrali kompletan meč za Konyu, dok je Amar Rahmanović zamijenjen u 66. minuti.

Marin Aničić nije konkurisao za ovaj susret u timu Konye.

Konya je nakon ovog remija drugoplasirana na tabeli sa 49 bodova, dok je momčad Kasimpase na 13. poziciji sa 29 bodova.