Srijeda, 29. Maja 2024.

“Hat- trick” Vede i lob Pjanića znak da su zmajevi spremni za Slovačku (VIDEO)

ibkee5

Ibiševićev Stuttgart upisao prvu prvenstvenu pobjedu, a Pjanićeva Roma deklasirala Veronu kod kuće

ibkee5

Ibišević prvi na listi strijelaca Bundes lige

Fudbaleri Stuttgarta savladali su danas na svom terenu ekipu Hoffenheima sa 6:2 u susretu četvrtog kola Bundeslige, a Vedad Ibišević je u ovom susretu postigao tri gola.

Domaći fudbaleri su u vodstvo stigli nakon 12. minuta igre. Gentner je uposlio Rudigera, koji pogađa za prednost Švaba od 1:0. Samo sedam minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Maxim je ubacio, a Vedad Ibišević sjajno glavom pogađa za vodstvo Stuttgarta od 2:0.

Uspio je Hoffenheim u 26. minuti preko Vollanda smanjiti na 2:1, ali je Stuttgart samo dvije minute kasnije golom Alexandrua Maxima povećao na 3:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Na samom otvaranju drugog dijela, Stuttgart dolazi do četvrtog pogotka. Ibišević je iskoristio grešku odbrane Hoffenheima, te je rutinski matirao golmana gostiju Casteelsa za ubjedljivih 4:1.

Nije Stuttgart stao, već je nastavio sa napadima na gol gostiju. Alexandru Maxim je fantastičnim golom u 55. minuti susreta povećao vodstvo domaćeg tima na 5:1. Treći gol Ibišević je postigao u 63. minuti. Nakon ubacivanja Wernera s lijeve strane, Ibišević je ponovo glavom matirao golmana gostiju za 6:1.

Do kraja je Hoffenheim preko Firmina uspio smanjiti prednost Stuttgarta na konačnih 6:2.

pjankecc7

Pjanić proglašen za igrača utakmice

Prema ocjenama renomiranog fudbalskog portala Goal.com, Pjanić je dobio ocjenu četiri, koju je pored njega dobio i Maicon, ali je Pjanić izabran za igrača utakmice zahvaljujući prekrasnom golu kojeg je postigao u 59. minuti.

Roma je deklasirala Veronu sa 3:0. (Sportsport.ba)