Srijeda, 24. Aprila 2024.

Prvijenac: Izet Hajrović postigao gol za remi Werdera (VIDEO)

Danas je odigrana utakmica između Paderborna i Werdera u okviru 30. kola Bundeslige, a među glavnim igračima susreta bili su naši igrači Mario Vrančić i Izet Hajrović.

Budući reprezentativac BiH Mario Vrančić golijadu na utakmici je otvorio spektakularnim golom u 25. minuti susreta. Zatim je njegov suigrač Stoppelkamp dvije minute kasnije postigao gol za vodstvo domaćih od 2:0.

Pred kraj prvog poluvremena Selke je zatresao mrežu Paderborna i tako smanjio zaostatak Werdera.

Najljepši detalj drugog poluvremena desio se u 78. minuti a glavni egzekutor je bio bh. reprezentativac Izet Hajrović. Hajrović je u igru ušao u 76. minuti i za nešto manje od dvije minute igre postigao lijep gol čime je postavio konačan rezultat, 2:2.

Bio je ovo prvijenac našeg Zmaja u njemačkoj Bundesligi. Tim Werdera je trenutno deveti na tabeli sa 39 osvojenih bodova, dok je Paderborn u opasnoj zoni sa 28 bodova koliko ima i HSV. (Reprezentacija.ba)