Prvi prvenstveni poraz Slobode: Sarajevo na Tušnju slavilo pobjedu

Fudbaleri Sarajeva zabilježili su treću uzastopnu pobjedu protiv FK Slobode na Tušnju u okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 2:1.

Crveno-crni su odlično započeli susret, ostvarili su posjed lopte, žestoko opsjedali gol Sarajeva a Kurtalić i Beganović nisu uspjeli savladati Dizdarevića.

• U 15. minuti susreta goste nakon jednog kontra napada u vodstvo dovodi Bodul. Odmah nakon primljenog pogotka crveno-crni su napravili odličnu šansu nakon “skraćenog kornera”. Nakon centaršuta Muharema Ćivića najveći u skoku bio je Josip Balić, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative.

• Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0 za goste, kraj prvog dijela obilježilo je nekoliko spornih reakcija koje su izazvale buru protesta sa tribina.

Vezano | Odlična atmosfera u derbi susretu: Pogledajte kako izgledaju tribine Tušnja

Drugo poluvrijeme poćelo je novim “hladnim tušem” za publiku na Tušnju.

• U 47 minuti mladi Tarik Ramić prošao je nekoliko igrača Slobode i pogodio mrežu Bukvića za vodstvp od 2:0.

U 82. minuti crveni karton dobija Halid Šabanović, pa je bordo tim do kraja susreta igrao sa igračem manje.

• U sudijskoj nadoknadi za smanjenje rezultata pogodio je Dženis Beganović ali nedovoljno je vremena ostalo za prekokret pa gosti iz Sarajeva sa Tušnja nose puni plijen.

Susret je obilježio veliki naboj, sporne odluke, reakcije navijača te koškanja među igračima.

• U narednom 7. kolu fudbaleri Slobode gostuju na Grbavici kod ekipe Željezničara, dok će fudbaleri Sarajeva na svom terenu ugostiti Široki Brijeg.