Srijeda, 24. Aprila 2024.

Probudio “pola” Torina: Đoković u totalnom delirijumu nakon velike pobjede Srbije

Srbija je u foto finišu kvalifikacija osigurala kartu za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Srbija je u zadnjem kolu na gostovanju u Portugalu primila gol već u drugoj minuti i činilo se kako je Renato Sanches tako najavio odlazak Portugalaca na Mundijal, a Srba u dodatne kvalifikacije.

Ipak, Srbi se nisu predavali i uspjeli su preokrenuti rezultat u ludoj utakmici u Lisabonu. Najprije je Dušan Tadić zabio za 1:1 u 33. minuti, a onda u 90. poentirao i Aleksandar Mitrović za velikih 1:2 i kartu za Katar.

Očekivano, u Srbiji je nastala prava ludnica. Odlazak na SP se proslavio kao osvajanje istog, a veliki uspjeh srpskih fudbalera pratio je i teniser Novak Đoković. Iako ga u Torinu čeka važan meč protiv Norvežanina Ruuda, prvi teniser svijeta je pratio fudbalsku reprezentaciju u velikoj utakmici s Portugalom.

Đoković je nakon Mitrovićevog gola za pobjedu jednostavno poludio od sreće, a srpski mediji pišu kako je i “probudio pola Torina”. Kako je izgledalo ludo slavlje srpskog tenisera pogledajte OVDJE.