Srijeda, 24. Aprila 2024.

Prije 23 godine Koševo je bilo u transu: Kako su Salihamidžić i Bolić srušili Italiju (VIDEO)

Davne 1996. godine, fudbalske reprezentacije BiH i Italije odigrale su prijateljski susret na stadionu Koševo u Sarajevu.

Tom veoma važnom susretu, prvenstvo za selekciju BiH, koji je odigran 6. novembra, prisustvovalo je 40.000 gledatelja koji su mogli vidjeti pobjedu naših momaka rezultatom 2:1.

Povela je BiH preko Hasana Salihamidžića u 5. minuti, ali je Enrico Chiesa izjednačio samo par minuta kasnije. Ipak, u 43. minuti Elvir Bolić je donio novo vodstvo našoj selekciji, koja je do kraja susreta sačuvala tu prednost i došla do pobjede.

23 godine kasnije, ove dvije selekcije će ponovo odmjeriti snage, ovoga puta u kvalifikacijskoj utakmici koja se igra danas u Torinu. Susret počinje u 20.45 sati. (Tuzlanski.ba)