Srijeda, 24. Aprila 2024.

Prijateljski susret: Edin Džeko zabio dva gola za Romu protiv Debrecena

Edin Džeko je nastavio igrati sjajno u pripremnom periodu za Romu pod vodstvom Josea Mourinha.

Roma je danas pobijedila mađarski Debrecen u prijateljskom susretu odigranom u Frosinoneu rezultatom 5:2, a Džeko je bio dvostruki strijelac.

Džeko je prvih 45 minuta presjedio na klupi za rezervne igrače. Roma je nakon prvog poluvremena vodila rezultatom 2:1 pogocima Borje Mayorala i Lorenza Pellegrinija, dok je za Mađare pogodio Donat Barany.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je u igru ušao na početku drugog poluvremena, te se uspio dva puta upisati u strijelce.

U 52. minuti Nicolo Zaniolo je povisio na 3:1, a na 3:2 je smanjio Roland Ugrai. Tada je na scenu stupio Džeko i pogocima u 65. i 81. minuti postavio konačnih 5:2.

Najprije je iskoristio sjajnu asistenciju dubinskom loptom Stephana El Shaarawyja, zaobišao golmana Debrecena i poslao loptu u prazan gol, a potom je lijepo pogodio sa vrha kaznenog prostora.

Podsjetimo, Džeko je u pobjedi protiv Ternane igrao također drugo poluvrijeme, a tada mu je, za razliku od danas, Mourinho dao i kapitensku traku.