Prijateljska utakmica Slobode i Zvijezde 09 završila bez pobjednika

Prijateljska utakmica između FK Sloboda i FK Zvijezda 09 završena je bez pobjednika, rezultatom 1-1.

Nakon odgode utakmice trećeg kola protiv ekipe Veleža, Crveno-crni su u Etno selu Stanišići odigrali prijateljsku utakmicu protiv FK Zvijezda 09. Ekipa Slobode je počela stvarati konkretnije prilike od 15. minuta igre, kada dolazi do svog prvog kornera. Nakon nekoliko pokušaja da dođu do gol prilike, Sloboda u 34. minutu dolazi do vodstva preko Nikole Komazeca.  U 43. minutu dosuđen je slobodan udarac za ekipu iz Stanišića, međutim brani Filip Erić. Crveno-crni su imali priliku iskoristiti korner, koji je izveo Kenan Delić. Lopta je išla na glavu Eldara Mehmedovića, ali prelazi preko gola.

U 55. minutu drugog poluvremena gol priliku nije uspio iskoristiti Nikola Komazec, gdje je protivnički igrač uklizao i spasio mrežu svog gola. Nekoliko trenutaka poslije, u 66. minutu domaćini postižu pogodak za izjednačenje. Tempo do kraja utakmice je bio ubrzan. Sloboda je imala odličnu priliku u 85. minutu kada je šutirao Nikola Komazec, ali lopta odlazi preko gola.

Priliku da zaigraju na ovoj prijateljskoj utakmici dobili su još i Osmanković, Bukvić, Kurtalić, H. Beganović,Mujarić, Ćivić, Sejmenović u drugom poluvremenu.

Sastav FK Sloboda: Erić, Kapetanović, Jusić, Devedžić, Osmić J., Osmić M., Vošnjak, Maksimović, Delić, Mehmedović, Komazec.