Premier liga Engleske: Liverpool deklasirao Crystal Palace sa 7:0

Aktuelni engleski prvak i vodeći na tabeli Premier lige ove sezone Liverpool je u gostima danas deklasirao ekipu Crystal Palacea, rezultatom 7:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Golijadu Liverpoola počeo je Takumi Minamino već na otvaranju utakmice, a do kraja prvog poluvremena u strijelce su se upisali i Sadio Mane i Roberto Firmno.

U drugom poluvremenu seriju pogodaka nastavio je Jordan Henderson, potom je u igru ušao i Muhammed Salah koji je, prvo zabilježio asistenciju za još jedan gol Firmina, a onda pred kraj meča i postigao još dva gola za konačnih 7:0.

Bio je to prvi meč Premier lige u kojem je Liverpool uspio postići sedam golova od 1991. godine, ujedno i jedni susret u kojem je Crystal Palace doživio takav poraz na svom terenu.

Liverpool, nakon 14 odigranih utakmica, na vrhu je tabele Premier lige sa 31 bodom, šest više od drugoplasiranog Tottenhama, dok se Crystal Palace nalazi na 12. mjestu sa 18.