Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Prekinut niz od 12 pobjeda: Sloboda poražena od Sparsa u Sarajevu

Košarkaši Slobode poraženi su u Sarajevu od Sparsa 83:77 u 25. kolu Lige BiH. Na taj način prekinut je niz od 12 pobjeda.

Nakon velike serije, priželjkivala se pobjeda i u Sarajevu te mirniji finiš koji bi omogućio zadržavanje prve pozicije u prvenstvu. Nakon poraza, više nije sve u rukama košarkaša Slobode, jer sada se za prvo mjesto u velikoj mjeri pita i Široki koji do kraja igra sa Zrinjskim, Radnikom i Promom. Slobode igra sa Borcem i Bosna Royalom.

Na poluvremenu su izabranici Nedima Džemića imali 48:30, a na početku drugog dijela 50:30.

Sparse se budi i iz minute u minutu smanjuje prednost. Četvrti period odlučio je pobjednika, Sparsi su bili bolji u finišu i na kraju slave pobjedu rezultatom 83:77.

U pobjedničkom sastavu najbolji je bio Marko Ramljak sa 19 poena dok su po 12 postigli Marko Tejić i Arijan Lakić. Bolji od ostalih u redovima Slobode bili su Ibrahim Durmo sa 15, Haris Delalić sa 13 i Draško Albijanić sa 12 postignutih poena.