Četvrtak, 28. Marta 2024.

Poznato sedam sudionika osmine finala Lige prvaka

Nakon večerašnih susreta u skupinama E, F, G i H nogometne Lige prvaka poznato je sedam od osam sudionika osmine finala iz te četiri grupe.

Ostalo je još jedna nepoznanica, i to u skupini F gdje su večeras Lyon i Manchester City odigrali bez pobjednika 2:2, dok je Šahtar u gostima svladao Hoffenheim 3:2.

Manchester City siguran je sudionik osmine finala, a za prvo mjesto u skupini Englezima je dovoljan jedan bod u posljednjem kolu u kojem ugošćuju Hoffenheim. Šahtar i Lyon u Kharkivu odlučivat će o drugom putniku u osminu finala, s tim da će Lyonu “igrati” i remi, a ukrajinskoj momčadi samo pobjeda.

U skupini E Bayern je u Muenchenu pobijedio Benficu rezultatom 5:1, dok je Ajax u Ateni bio bolji od AEK-a 2:0. Bayern i Ajax idu dalje, a u međusobnom susretu u Amsterdamu za 14 dana odlučit će o pobjedniku skupine. Bayernu je dovoljan jedan bod iz tog susreta za poziciju broj jedan.

Real Madrid osigurao je prvo mjesto u skupini G pobjedom u Rimu nad Romom 2:0. Rimljanima je na ruku išao rezultat druge utakmice u kojoj je Viktoria u Moskvi iznenadila CSKA 2:1, pa će i oni nastaviti natjecanje u Ligi prvaka.

U skupini H mučio se 90 minuta protiv švicarskog prvaka Young Boysa, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio Marouane Fellaini za pobjedu Uniteda 1:0. Istim rezultatom Juventus je u Torinu pobijedio Valenciju.

Uoči zadnjeg kola u kojemu Valencia dočekuje Manchester United, a Juventus ide u goste Young Boysima, Juventus ima 12 boda, a Manchester United 10.

Skupina E

AEK Atena – Ajax 0-2 (Tadić 68’-11m, 72’)
Bayern – Benfica 5-1 (Robben 13’, 30’, Lewandowski 36’, 51’, Ribery 77’ / Fernandes 46’)

1. Bayern 5 4 1 0 12:1 13
2. Ajax 5 3 2 0 8:2 11
3. Benfica 5 1 1 3 5:11 4
4. AEK 5 0 0 5 2:12 0

Skupina F

Hoffenheim – Šahtar 2-3 (Kramarić 17’, Zuber 40’ / Ismaily 13’, Taison 15’, 90'+3’)
Lyon – Manchester City 2-2 (Cornet 55’, 81’ / Laporte 62’, Aguero 83’)

1. Manchester City 5 3 1 1 14:5 10
2. Lyon 5 1 4 0 11:10 7
3. Šahtar 5 1 2 2 7:15 5
4. Hoffenheim 5 0 3 2 10:12 3