Posljednja provjera: Fudbaleri Tuzla Citya nakon preokreta poraženi od Širokog Brijega

Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su posljednju provjeru pred nastavak šampionata, piše zvanična stranica FK Tuzla City.

Domaćin je bila ekipa Širokog koja je slavila sa 3:2.

U ovome meču trener Elvir Baljić nije mogao računati na povrijeđene Crnkića, Morrisa i Burića pa su meč ispred Muminovića započeli Efendić, Hasanović, Kojić i Leković u vezi Sesar i Hadžanović, ofanzivno Kulović, Arežina i Nukić te isturen Badji.

Igrala se 6. minuta kada je Kulović sjajno reagovao i zabio svoj prvijenac u plavom dresu.

U 16. minuti bilo je 1:1. Grešku  odbrane Tuzla City-a domaćin koristi na najbolji način i Bagarić pogađa za poravnanje.

Ipak, Plavi se brzo oporavljaju od poravnanja i Badji ponovo dovodi Tuzlake do prednosti.

Međutim, Širokonriježani dolaze do preokreta i pobjede i to iz dva penala.

Prvi je bio u 36. minuti a drugi u samom finišu meča za konačnih 3:2.

U drugom poluvremenu priliku su dobili Beganović i Šarčević odmah u 46.minuti te kasnije Ivković i Ramić.

U nedjelju je slobodan dan a od ponedjeljka se nastavlja s radom i pripremama za Sarajevo.