Portugal u sjajnoj utakmici savladao Ganu, Cristiano Ronaldo ušao u historiju Mundijala

Portugal je u utakmici prvog kola grupe H Svjetskog prvenstva u fudbalu savladao Ganu rezultatom 3:2.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, a u nastavku meča su viđena četiri gola.

Selekcija Portugala je povela u 65. minuti. Cristiano Ronaldo je izborio penal i sa bijele tačke pogodio za prednost svoje reprezentacije.

• Sjajni Portugalac je tako postao prvi fudbaler u historiji koji je postizao golove na pet uzastopnih svjetskih prvenstava.

Gana je uspjela poravnati u 73. minuti preko Andre Ayewa, ali Joao Felix u 78. minuti donosi novo vodstvo Portugalu.

Leao je u 80. minuti postigao treći gol za Portugalce na ovom meču, da bi Bukari u 89. minuti postavio konačnih 3:2.

Portugal nakon prvog kola ima tri boda u grupi H, slijede Urugvaj i Južna Koreja sa po jednim bodom, dok je Gana bez bodova.