Porazom u Atini, plasman na Euro kroz kvalifikacije nedostižan

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 8. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. u Atini poražena od Grčke 1:2, te tako zadržala samo matematičke šanse da se domogne drugog mjesta u grupi i plasmana na Euro.

Dva kola prije kraja, BiH ima pet bodova manje od Finske, koja već u sljedećem susretu, na svom terenu protiv Lihtenštajna, ima priliku osigurati osvajanje druge pozicije u grupi.

U utakmici igranoj na gotovo praznom stadionu, Grci su poveli u 30. minuti preko Vangelisa Pavlidisa, a reprezentacija BiH je odgovorila pet minuta kasnije pogotkom Amera Gojaka.

Odluka o pobjedniku pala je u 88. minuti, kada je Adnan Kovačević nespretnom intervencijom ubacio loptu u mrežu BiH.

Nakon poraza u Atini od ekipe koja je davno izgubila sve šanse da se plasira na Euro, izabranicima Roberta Prosinečkog treba čudo da u posljednja dva kola promijene situaciju na vrhu tabele. Jedinu nadu za odlazak na evropsku smotru predstavlja im Liga nacija, u kojoj se BiH osvajanjem prvog mjesta u grupi plasirala u doigravanje. (Tuzlanski.ba)