Poraz vrijedan prolaza: PSG eliminisao Bayern za polufinale Lige prvaka

PSG i Bayern odmjerili su večeras snage u Parizu u revanšu četvrtfinala Lige prvaka. Aktuelni prvak Evrope slavio je s 1:0, ali nedovoljno, pošto francuski tim zbog 3:2 pobjede u Minhenu ide dalje.

• Bayern je oslabljen neigranjem nekoliko važnih igrača poput Gnabryja ili Lewandowskog stigao u Pariz, ali i dalje uvjeren da može do polufinala i da može nastaviti svoj put ka odbrani titule prvaka Evrope. Ipak to se nije ostvarilo.

Bayern je poveo u 40. minuti susreta, Choupo-Moting je uspio da zatrese mrežu Keylora Navasa. U nastavku su prštale prilike ali promjene rezultata nije bilo.

PSG će u polufinalu igrati protiv Manchester Cityja ili Borussije Dortmund. City ima 2:1 prednost, a revanš se igra sutra navečer u Dortmundu.

• U drugom večerašnjm susretu Chelsea je poražen od Porta minimalnim rezutatom od 1:0, ali pobjeda iz prvog susreta (2:0) bila je dovoljna za plasman u polufinale. (Tuzlanski.ba)