Poraz od Sarajeva: Juniori Slobode nisu uspjeli osvojiti finale Kupa BiH (FOTO)

Sarajevo je u finalu, koje se pred oko 400 gledalaca igralo u Trening centru Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, porazilo tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0 (0:0).

Strijelac prvog gola za “bordo” tim bio je Amar Sabljica, koji je u 59. minuti šutirao sa preko 25 metara, a lopta je kroz ruke nespretnog golmana Armina Mustačevića završila u mreži za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Sarajevo je, prethodno, u 30. minuti prvog poluvremena, nakon slobodnog udarca sa oko 20 metara kojeg je izveo Đani Salčin, uzdrmalo prečku gola tuzlanskog golmana Mustačevića.

Prečku je pogodio i u 75. minuti Amar Jašarević nakon solo prodora, poslije kojeg su u nastavku akcije Sarajlije i dobile slobodan udarac na oko 17 metara, iz kojeg je Salčin prizemnim šutem postigao gol te povisio na 2:0.

Time je, praktično, i riješio pitanje pobjednika, jer je Sloboda u 77. minuti ostala i sa 10 igrača.

Armin Hodžić je zbog prekršaja na sredini terena dobio drugi žuti, automatski crveni karton, pa je morao napustiti igru, čime je i dodatno umanjio izglede svog tima za poravnanje rezultata.

Sarajevo: Belmin Dizdarević, Vidosav Mušić, Armin Imamović, Adin Čičkušić, Mirza Bradarić, Andrej Đokanović, Đani Salčin (90+2. Tarik Hasančić), Amar Sabljica (85. Ermin Kadrić), Amar Jašarević (79. Arnes Junuzović), Ahmed Hasanović (70. Haris Konjalić), Kenan Dervišagić (90. Salko Nargalić). Trener: Dženan Uščuplić.

Sloboda: Armin Mustačević, Bakir Karić (65. Ibrahim Kadrić), Kenin Devedžić, Eldin Hasanbegović, Amar Kovčić (79. Omar Musić), Armin Hodžić, Amar Nišić, Muhibija Kavazović (69. Viktor Paležnica), Eldin Omerović (77. Denis Hidanović), Jasmin Osmić, Asim Muratović. Trener: Amir Spahić.

• Podsjetimo, mladi nogometaši Slobode do finala Kupa BiH su došli nakon što su u polufinalu oba puta pobijedili Borac iz Banje Luke dok su ranije bili uspješniji od ekipe Zvijedze 09. (Tuzlanski.ba)