Srijeda, 24. Aprila 2024.

Ponovo na vrhu liste strijelaca: Novi gol Edina Džeke u dresu Rome (VIDEO)

Edin Džeko je postigao gol i na gostovanju kod Sampdorije, ujedno 15-ti pogodak Seriji A.

U 5. minuti susreta Bruno Peres je bio prvi na odbijancu i zakucao  loptu u mrežu za vodstvo Rome 0:1. U 21. minuti izjednačenje donosi Dennis Praet koji je postigao prekrasan gol. Primio je dobar pas, povukao loptu i pogodio uz desnu stativu za rezultat 1:1.

U 66. minuri Edin Dzeko je primio dugu loptu u šesnaestercu, koju je poslao Emerson. Svladao je golmana šutem u donji lijevi ugao i ponovo doveo Romu u vodstvo 1:2. Ovo je bio Edinom 15-ti pogodak u Seriji A.

Nedugo nakon Džekinog gola, Sampdorija pravi preokret i golovima Shicka i Muriela u svega dva minuta preokreće rezultat na 3:1.

U ovom susretu Romi su bila potrebna sva tri boda kako bi zadržala utrku za liderom Juventusom.

Džk-gol_S–R_1–2 by mediabh