Subota, 20. Aprila 2024.

Pogledajte golove: Sloboda u Zenici zasluženo savladala Čelik (VIDEO)

Na Bilinom polju, Čelik i Sloboda odigrali su meč 17. kola Premijer lige. Sloboda je golovima Krpića i Zeca slavila zasluženu pobjedu rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu Čelik je pokazao dosta više na terenu. Najveću priliku domaći fudbaleri propustili su u 25. minuti nakon što je  Ivan Kostić napravio veliku grešku i uposlio Jasmina Smriku koji ne uspjeva pogoditi gol Pirića. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu fudbaleri Slobode u dosta boljem izdanju. U 70. minuti crveno.crni stižu do vrijednog vodstva na Bilinom polju. Greška Čelikove odbrane, lopta dolazi do Ordagića, koji nesebično upošljava Krpića, a ovaj postiže 11. pogodak u sezoni i zadržava liderstvo na listi strijelaca,

U 73. minuti ponovo nakon asistencije Ordagića, Asim Zec postiže pogodak za konačnih 2:0 i izuzetno vrijedna tri boda na Bilinom Polju.

U narednom 18. kolu, Sloboda na Tušnju dočekuje Krupu, dok ekipa gostuje na Grbavici kod ekipe Željezničara.  (Tuzlanski.ba)