Pogledajte golove sa Pirote u prvom poluvremenu (VIDEO)

Današnjim utakmicama 28. kola nastavljeno je takmičenje u BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Porazom protiv Drine u prošlom kolu (2:0) snovi o prvoj tituli prvaka BiH za Slobodu u velikoj mjeri su srušeni i o njoj više ne odlučuju sami. Iako su izabranici Husrefa Musemića u prošlom kolu doživjeli šok na Tušnju, Sloboda je u utakmicu na Piroti ušla kao veliki favorit iako su i “Vezirima” bodovi prijeko potrebni u borbi za opstanak.

Umjesto prvog napadača Mersudina Ahmetovića od prve minute na Piroti utakmicu je počeo Sulejman Krpić. U 22. minuti upravo Krpić doveo je Slobodu u vodstvo nakon sjajne asistencije Efendića.

Samo dvije minute kasnije, fudbaleri Travnika preko Ćurića uspjevaju izjednačiti rezultat na 1:1.

U 43. minuti radost za navijače Slobode, pogodak za vodstvo od 1:2 postigao je Perica Ivetić. Vodstvom Slobode okončano je prvo poluvrijeme.