Subota, 20. Aprila 2024.

Pobjedom u Gabeli Tuzla City izbacio Gošk iz Premijer lige BiH

Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su danas u Gabeli ekipu Goška sa 3:0, u susretu 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Simin Hana poveli su u 22. minuti golom Kojića. Širanović je u 62. minuti udvostručio prednost gostiju, a konačan rezultat 0:3 postavio je Ubiparip u 84. minuti.

Pobjedom u Gabeli ekipa koju s klupe vodi Mirza Varešanović upisala je važne bodove u borbi za opstanak, dok je Gošk ovim porazom izgubio sve šanse da i naredne sezone igra u najjačem rangu bh. nogometa. Tri kola prije kraja Gošk je na posljednjem mjestu na tabeli sa deset bodova manje od današnjeg protivnika koji je iznad zone ispadanja.