Pobjeda vrijedna opstanka: Golovima Ramića Sloboda na Tušnju savladala Borac

Danas su se u okviru 31. kola na stadionu Tušanj sastale ekipe Slobode i banjalučkog Borca.

Tuzlaci su od samog početka agilno ušli u meč, te su već u 14. minuti došli do vodstva.

Mirsad Ramić se odlično snašao u šesnaestercu gostiju nakon kornera i pogodio za 1:0, te je Tušanj ‘eskplodirao’.

Nastavak igre donio je nekoliko šansi na obje strane, a svoju su iskoristili gosti, te u 44. minuti preko Vušurovića dolaze do poravnanja.

Nešto slabiji tempo igre u nastavku, dosta opreza s obje strane, ali bilo je evidentno da domaćin više želi danas pobjedu i na kraju je zasluženo došao do nje.

U 71. minuti Veselinović asistira, Ramić postiže još jedan gol i pretvorio se u apsolutnog junaka Tuzlaka.

Do kraja utakmice je FK Sloboda uspio zadržati prednost protiv Borca, te je ovom pobjedom teoretski osigurao opstanak u Premijer ligi BiH, jer dva kola prije kraja prvenstva ima šest bodova više i bolju gol razliku od prijedorskog Rudara.

U narednom, 32. kolu, Sloboda će gostovati na Koševu protiv ekipe Sarajeva, dok će Banjalučani gostovati također u Sarajevu i to protiv ekipe Željezničara. (Foto: Blicko Junior)