Srijeda, 24. Aprila 2024.

Pobjeda Urugvaja, remi Japana i Ekvadora: Ovo su svi parovi četvrtfinala Copa Americe

Utakmicama 3. kola u “Grupi C” sinoć je završen prvi dio Copa Americe nakon kojeg su poznati svi učesnici četvrtfinala.

Urugvaj je pobijedio reprezentaciju Čilea sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Cavani u 82. minuti i to na asistenciju Rodrigueza.

Zanimljivo je bilo i u okršaju Ekvadora i Japana koji je završen 1:1. Azijska selekcija povela je u 15. minuti preko Nakajime, da bi izjednačio Mena Delgado 20 minuta kasnije što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Urugvaj je u “Grupi C” završio na prvom mjestu sa 7 bodova, Čile je drugi sa 6, a Japan treći sa 2 boda. Ekvador je završio posljednji sa jednim bodom.

Parovi četvrfinala Copa Americe su: Brazil – Paragvaj, Venezuela – Argentina, Kolumbija – Čile i Urugvaj – Peru. (Tuzlanski.ba)