Petak, 29. Marta 2024.

Partizan u derbiju savladao Zvezdu: Utakmica prekinuta jer su Grobari vrijeđali Vučića

U utakmici 9. kola Superlige Srbije, 161. beogradskom vječitom derbiju, Partizan je na svom terenu savladao Crvenu zvezdu 2:0.

Golovi za slavlje “crno-bijelih” postignuti su u finišu utakmice. Najprije je Seydouba Soumah u 83. minuti savladao Borjana za 1:0, da bi u sudijskom vremenu za konačnih 2:0 pogodio Zoran Tošić.

Po tradiciji, derbi vječitih beogradskih rivala odigran je u naelektrisanoj atmosferi koju posljednjih nekoliko sezona dodatno podgrijava sudijski vjetar u leđa Zvezde.

• Zato nije čudilo što je u 77. minutu derbija, stadionom u Humskoj 1 odjekivalo pogrdno skandiranje upućeno predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću ali i prvom čovjeku Fudbalskog saveza Srbije Slaviši Kokezi.

• Meč je bio nekoliko minuta prekinut da bi potom Partizan postigao dva gola i zabilježio pobjedu kojom je smanjio zaostatak za vječitim rivalom. (Foto: Anadolija)

Ključne riječi: , , , ,