Paklen derbi u Mostaru: Tri crvena kartona, nekoliko sukoba i trijumf Zrinjskog

U okviru posljednjeg meča Premijer lige BiH za 2022. godinu Zrinjski je savladao Borac sa 1:0.

U prvom poluvremenu su mreže mirovali, a i nije bilo većih prilika. Drugi dio otvara crveni karton Mandića koji je u 50. minuti kao posljednji igrač odbrane srušio Kulašina.

Igrač manje kao da je donio sreću domaćinu, u 55. minuti dolaze u vodstvo. Janković je ubacio, a Barišić glavom pogodio za 1:0, kasnije će se ustanoviti i za konačan rezultat.

Do kraja meča vidjeli smo nervoznu utakmicu, nekoliko sukoba igrača. U 87. minuti je Bekić kao rezervni igrač dobio crveni karton, te defanzivac Borca Spremo.

Zrinjski je okončao polusezonu kao prvi na tabeli sa 39 bodova, tri više od drugoplasiranog Širokog Brijega. Borac je na trećem mjestu sa 33 boda.