Odličan start bh. klubova u EL: Zrinjski slavio u Skoplju, a Radnik srušio opasne Slovake (VIDEO)

Zrinjski i Radnik ostvarili su pobjede u prvim utakmicama 1. pretkola UEFA Lige Evrope te su tako oba bosanskohercegovačka kluba na dobrom putu da izbore prolazak dalje.

Mostarci su gostovali u Skoplju kod Akademije Pandev, a na kraju su ubjedljivo slavili sa 3:0. Irfan Hadžić je “načeo” Makedonce u 12. minutu, a u 28. iz kontranapada prednost bh. predstavnika udvostručio je Staniša Mandić.

Sve je završio Miljan Govedarica u 56. minutu susreta, tako da Zrinjskom u revanšu Pod Bijelim Brijegom preostaje da samo rutinski odradi posao.

Veliko iznenađenje napravio je Radnik koji je u Banjaluci pobijedio favorizovani Spartak iz Trnave. Na kraju je bilo 2:0 za tim iz Bijeljine, pa ekipa Mladena Žižovića ima realne šanse za prolaz dalje. Golove su postigli Nedim Mekić u 34. minutu, te Velibor Đurić na samom otvaranju drugog poluvremena.

Revanš susreti u Mostaru i Trnavi igraju se za sedam dana. (Tuzlanski.ba)