Ocjene Zmajeva: Džeko najbolji na meču, dobre ocjene za stopere

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u prvoj utakmici Lige Nacija u Finskoj 1:1.

Finci su poveli u 45. minuti golom Pukkija sa bijele tačke nakon igranja rukom Prcića u kaznenom prostoru i intervencije VAR-a. Bod Zmajevima donio je rezervista Smail Prevljak u 92. minuti nakon ubačaja Džeke.

Džeko je ubilježio asistenciju, a i po ostalim parametrima i analizi SofaScore dobio je najbolju statističku ocjenu na utakmici, 7.8.

Kapiten je imao 17 uspješnih dodavanja od ukupno 27, dobio je šest od osam duela. Strijelac jedinog gola za naš tim Smail Prevljak dobio je ocjenu 7.4.

U redovima Zmajeva istakli su se i stoperi, Anel Ahmedhodžić s ocjenom 7.3 i Dennis Hadžikadunić s ocjenom 7.5.

Pjanić je ocijenjen sa 7.2, Prcić sa 7.0. Najbolji u Finskoj bio je golman Hradecky s ocjenom 7.1.