Utorak, 23. Aprila 2024.

Njemačka u fantastičnom meču slavila protiv Australije (VIDEO)

Ekipa Njemačke slavila je u prvom meču na Kupu konfederacija protiv Australije rezultatom 2:3.

Švabe su u prednost stigle već u petoj minuti susreta kada fudbaler Borussije M'gladbach Lars Stindl postiže gol za 0:1, a nakon toga uslijedio je mirniji period meča koji je trajao sve do kraja prvog poluvremena. Igrala se 41. minuta kada je Rogić postigao gol za 1:1, a samo tri minute nakon toga Njemačka je preko Draxlera opet stigla u vodstvo.

Fudbaler PSG-a bio je siguran s bijele tačke, a to je bio i konačan rezultat prvog dijela utakmice. Drugo poluvrijeme Njemačka je počela isto kao i prvo, s tim da je Goretzka postigao rani gol za 1:3, a za konačnih 2:3 pogodio je Jurić u 56. minuti.

Do kraja meča viđeno je mnogo prilika s obje strane, ali promjene rezultata nije bilo. (Tuzlanski.ba)