Njemačka: Pogodak golmana u 96. minuti spasio ekipu od ispadanja (VIDEO)

Golman njemačkog četvrtoligaša Buchbacha Alexander Strobl (24) je postigao gol u 96. minuti te spasio svoju ekipu od ispadanja u amatersku ligu.

Strobl je naime u šestoj minuti sudijske nadoknade postigao pobjedonosni gol za svoju ekipu koja je bila na korak do ispadanja u amatersku ligu.

Ekipi Buchbacha je trebala pobjeda u zadnjem kolu kod Rosenheima.

Buchbach je u 64. minuti uspio izjednačiti na 2:2, a u šestoj minuti sudijske nadoknade dosuđen im je slobodan udarac.

Svi fudbaleri Buchbacha su otišli u šesnaesterac protivničkog tima, uključujući i golmana Strobla koji je glavom na vrlo spretan način donio veliku pobjedu svome timu od 3:2.

Strobl je u dosadašnjoj karijeri branio za Grodig, Neumarkt, LASK, St. Florian i Buchbach.