Nizozemci teže od očekivanog savladali Senegal u prvom kolu grupe A

Reprezentacija Nizozemske je u prvom kolu grupe A savladala Senegal sa 2:0.

Prvo poluvrijeme nam nije mnogo ponudilo, mreže su mirovale, a velikih prilika nije bilo ni na jednoj strani.

Drugo poluvrijeme je bilo otvorenije, Nizozemci su prijetili, ali i ekipa Senegala koja je imala i svoje šansa da povede.

Ipak, ključni momenat desio se u 84. minuti. De Jong je sjajno ubacio, a PSV-ov Cody Gakpo glavom pogodio za bitnu pobjedu svoje reprezentacije. Do kraja su Nizozemci postigli još jedan gol. U devetoj minuti nadoknade je Klaassen postigao gol za konačnih 2:0.

Senegal je na kraju imao više pokušaja, 15 udaraca naspram deset koliko je imala Nizozemska. Četiri od 15 šuteva je bilo u okvir gol, dok je tim Van Gaala imao tri udarca u okvir gola Senegala.

Narednu utakmicu Nizozemska igra u petak protiv Ekvadora od 17:00 sati, dok će Senegal odmjeriti snage sa Katarom u 14:00 sati.

Večeras nas očekuje još jedan susret od 20:00 sati, a igraju SAD i Vels. (Foto: OnsOranje)