Utorak, 23. Aprila 2024.

Nezapamćeni poraz Barcelone: Bayern ponizio katalonskog diva rezultatom 8:2

Bayern iz Minhena je u okviru četvrtfinalne utakmice Lige prvaka bukvalno pregazio slavnu Barcelonu rezultatom 8:2.

Thomas Muller s dva gola, te Ivan Perišić i Serge Gnabry s po jednim, doveli su Bayern do vodstva 4:1. Za to im je trebalo samo pola sata igre i tako su Barceloni priuštili najavu historijskog debakla. Peterostruki osvajač Lige prvaka nikada do sada nije u prvom poluvremenu primio četiri gola.

• Ovdje se Bavarci nisu zaustavili, mreža Barce je bila sve punija! Luis Suarez je u 57. minuti smanjio rezultat na 4:2 i to je bilo sve kada je Barca u pitanju.

Na scenu su stupili Kimmich, Lewandowski i Coutinho dva puta za potpuni potop 8:2. (Tuzlanski.ba)