Nastavljen ‘Crveno-crni’ niz bez poraza: Sloboda i Široki na Tušnju podijelili bodove

Danas su na stadionima širom BiH odigrane utakmice 31. kola M:tel Premijer lige BiH. Na Tušnju su remizirali fudbaleri Slobode i Širokog Brijega.

U 23. minuti susreta Sloboda dolazi do vodstva na Tušnju. Sjajno je Osmić prošao po strani i loptu dodao do Miškovića koji odličnim udarcem pogađa za 1:0.

U 45. minuti gosti izjednačavaju rezultat. Maksimović je u kaznenom prostoru napravio prekršaj a sudija dosudio najstrožiju kaznu.

Iako je Kukić pogodio stranu, Jurić je ipak bio precizan sa bijele tačke te pogodio za poravnanje rezultata (1:1). Ovim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu tempo je opao, a jedino vrijedno pomena bile su dvije šanse na obje strane. Prvo je Predragović dobro šutirao iskosa sa lijeve strane, no njegov udarac brani Miškić. U nastavku Široki je u velikoj prilici, no iz gužve pred svojim golom Sloboda izlazi neokrznuta. Balić je sjajno očistio opasnost pred svojim golom. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)