Srijeda, 24. Aprila 2024.

Napali mu oca na tribini: Turski kapiten navijačima prijetio klanjem (VIDEO)

Turska i Tunis sinoć su u Ženevi odigrali prijateljsku utakmicu koja je završila 2:2, a susret je obilježio incident u kojem je učestvovao reprezentativac Turske Cenk Tosun, koji je u januaru iz Bešiktaša prešao u Everton.

Turska je povela golom Tosuna s jedanaest metara u 54 minuti, a tada je neko na tribinama gdje su bili smješteni navijači Tunisa napao njegovu porodicu.

Prema njegovom ocu i amidži poletjela je i neka zapaljiva naprava, na što je kapiten Turske pobjesnio.

Dotrčao je do tog dijela tribine i gestikulirao prelazeći rukom preko vrata, prijeteći klanjem navijačima Tunisa.

Želio se s njima i obračunati, a suigrači su ga jedva smirili. Utakmica je bila prekinuta, Tosun je dobio crveni karton, prvi u karijeri, a nakon nekoliko minuta susret je ipak nastavljen.

Tunižani su odmah u sljedećem napadu postigli gol, zatim su i poveli, no Turci su u 90 minuti došli do remija.

Tosun se nakon utakmice izvinio zbog svoje reakcije.

˝Kada sam okrenuo glavu, vidio sam da napadaju mog oca. Nisam znao o čemu se radi. Rekao sam im da nisu upravu i zaprijetio sam im iako je to nedopustivo. Karakter mi je važniji od fudbala, a to je bila neumjesna gesta. Izvinjavam se i obećavam da se nešto tako neće ponoviti˝, izjavio je Tosun za Goal.