Petak, 29. Marta 2024.

Nantes Vahida Halilhodžića nakon Lyona pobijedio i PSG

Paris St. Germain nije iskoristio ni treću meč-loptu, prvo su Parižani remizirali sa Strasbourgom, potom su izgubili na gostovanju kod Lillea, a sada ih je pobijedio Nantes Vahida Halilhodžića s 3:2.

Parižani su poveli spektaukularnim pogotkom Danija Alvesa, ali Nantes je izjednačio tri minute kasnije preko Diega Carlosa, a u 44. minuti Majeed je pogodio za preokret. U 52. minuti Carlos je povisio vodstvo Nantesa na 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Guclu u 89. minuti.

Nantesu su ova tri boda važna za opstanaka, a nakon ispadanja iz Lige prvaka potpuno posrnuli PSG će titulu možda potvrditi za četiri dana protiv Monaca na Parku prinčeva.

Večeras nije zaigrao najbolji igrač PSG-a Mbappe, koji je suspendiran zbog kritiziranja trenera i suigrača.

Ovo je bila druga uzastopna pobjeda u Francuskom prvenstvu ekipe Nantesa koju s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić.

U 31. kolu Nantes je savladao Lyon rezultatom 2:1.