Nakon Madrida pokorili i Torino: Fantastični Ajax izborio polufinale Lige prvaka

Fudbaleri Ajaxa plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su večeras u Torinu porazili Juventus sa 2:1 u revanšu četvrtfinala.

Juventus je odlično otvorio susret i u 29. minutu poveo je sa 1:0 protiv Ajaxa.

Strijelac gola bio je Cristiano Ronaldo, koji je poslije kornera Miralema Pjanića pogodio za 1:0.

Nakon što je Juventus poveo sa 1:0 u 29. minutu, samo pet minuta kasnije uzvratio je Donny van de Beek, koji je pokupio jednu odbijenu loptu Ziyecha i smjestio je iza leđa Szczesnyja za 1:1.

• Sjajan susret nastavljen je i u drugom poluvremenu.

Ajax je u 67. minuti poveo u Torinu protiv Juventusa sa 2:1.

Nakon što su čitavo drugo poluvrijeme napadali i stvarali šanse, a Juve se branio, konačno se isplatila inicijativa kada je Matthijs de Ligt sjajnim golom donio vodstvo Kopljanicima.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao a mladi i uigrani tim Ajaxa zasluženo je izborio plasman u polufinale Lige prvaka.

Ajax u polufinalu ide na boljeg iz dvomeča Tottenham – City. (Tuzlanski.ba)