Željezničar objavio video dešavanja tokom poluvremena na meču sa Veležom.

Naguravanje i hvatanje za vrat: Željezničar objavio video sukoba u tunelu iz Mostara
Foto: Screenshot | Sukob u tunelu

Željezničar je na zvaničnom Youtube kanalu objavio video sukoba na poluvremenu sinoćnjeg derbija protiv Veleža koji se igrao na stadionu Rođeni.

Na snimku se čuju psovke i pogrdne riječi upućene igračima Željezničara, a u jednom trenutku član FK Velež je za vrat uhvatio stopera Plavih Karamarka.

Sudije nisu bile u mogućnosti da vide početak sukoba, ali je kapiten Veleža Edo Vehabović u nekoliko navrata pritisak na arbitre da isključe Karamarka.

Stoper Željezničara je na kraju i zaradio crveni karton te nije igrao u drugom poluvremenu.

Željezničar je danas izdao i javno saopštenje u kojem su posebno naglasili da je Karamako fizički napadnut.

"Fudbalski klub Željezničar ovim putem izražava duboko nezadovoljstvo tretmanom i odnosom prema našem timu tokom sinoćnje utakmice protiv FK Velež.

Naši igrači i stručni štab nisu bili adekvatno zaštićeni, te su u toku poluvremena brutalno napadnuti. Posebno naglašavamo da je naš fudbaler Marin Karamarko fizički napadnut prilikom samog ulaska u tunel. Ovakvi incidenti su nedopustivi i bacaju ružnu sliku na bh. fudbal.

Vezani članak Željo u derbiju kola savladao Velež u gostima i preuzeo prvo mjesto

FK Željezničar zahtijeva da nadležni organi hitno ispitaju ove događaje i poduzmu sve potrebne mjere kako bi se spriječilo da se ovakvi incidenti ponavljaju. Naša obaveza je zaštititi igrače, stručni štab i navijače, jer fudbal mora ostati prostor fer igre, sigurnosti i sportskog nadmetanja", naveli su iz FK Željezničar.

Željezničar je slavio u petak navečer 0:1 golom Joao Ericka, a utakmicu su obilježilo pet crvenih kartona.