Utorak, 23. Aprila 2024.

Na adresu Atalante stigla kazna zbog rasističkog vrijeđanja Edina Džeke

Disciplinska komisija Nogometnog saveza Italije kaznila je Atalantu sa 10.000 eura jer su navijači ovog kluba rasistički vrijeđali bh. napadača Edina Džeku u nedavnom meču ovih timova.

Tokom prvog poluvremena na stadionu u Bergamu domaći navijači, koji su smješteni na sjevernoj tribini, su vrijeđali kapitena Zmajeva riječima “Ti si jedan cigan”.

S tim u vezi stigla je i kazna za Atalantu zbog ovog sramnog poteza njenih navijača, a oni će u kasu Nogometnog saveza Italije platiti 10.000 eura.

Također, kažnjen je i Milan jer su njegovi navijači ubacili bocu na teren, kao i Genoa zbog namjernog kašnjenja u prvom i drugom poluvremenu. Rossoneri će platiti kaznu od 3.000 eura, a Genoa od 5.000 eura.

Podsjećamo, meč između Atalante i Intera završen je bez pogodaka (0:0), no Neroazzurri su još uvjiek lideri Serije A, iako imaju utakmicu manje od drugoplasiranog Milana.