Utorak, 23. Aprila 2024.

Golovima Beganovića i Husejinovića Sloboda na Tušnju savladala Krupu

Danas su se u okviru 18. kola m:tel Premijer lige BiH na Tušnju sastale ekipe Slobode i Krupe.

Gosti iz Krupe bolje su otvorili meč, a već u 11. minuti zatresla se prečka nakon šuta Nikolića, ipak u nastavku ‘crveno-crni’ kreću ofanzivnije.

Tomašević je sjajno šutirao takođe pogodivši prečku, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

• Nakon predaha izabranici Gradimira Crnogorca postižu pogodak.

Dženis Beganović u 67. minuti koristi gužvu pred golom gostiju i trese mrežu za rezultat od 1:0.

• Ovjera pobjede za nova tri boda stiže u 85. minuti kada pogodak iz penala postiže Said Husejinović.

• Nakon današnje utakmice Sloboda se nalazi na 8. poziciji sa 22 osvojena boda, dva manje od gradskog rivala ekipe Tuzla Cityja, dok se Krupa nalazi na 11. poziciji sa 10 osvojenih bodova.

Naredno 19. kolo Tuzlaci će odigrati derbi u gostima protiv FK Sarajevo, dok će Krupa na svom terenu dočekati ekipu Željezničara. (Tuzlanski.ba)