Bundesliga će biti "XXL izazov", ali se zaista radujemo ovom sljedećem poglavlju našeg putovanja.
Miron Muslić (43) je sa klupe predvodio Schalke do prvog mjesta u 2. Bundesligi i plasmana u Bundesligu, a za ugledni Bild je napisao tekst o fantastičnoj sezoni.
Na samom početku je istakao kada je stigao u Schalke da je zamišljao mnogo toga.
“Prvi trening, prvu utakmicu, prvu pobjedu. I da, plasman u viši rang kao veliki uspjeh, također.
Čak i prije mog prvog treninga, u intervjuu za dokumentarac o Schalkeu sam rekao: Ako se držimo zajedno, ako idemo naprijed zajedno i ujedinjeni, možemo postići velike stvari.
Od našeg prvog sastanka, mi kao trenerski tim smo prenijeli neke ključne poruke ekipi, moja tri zlatna Schalkeova pravila:
- Od sada prelazimo u višu brzinu,
– Apsolutna kultura visokih performansi osnovni je uslov za uspjeh,
– Intenzivno, agresivno, hrabro – to je naš standard", napisao je Muslić.
Bh. trener naglašava da su njegovi igrači ostali jaki iako su imali mnogo poteškoća tokom cijele sezone.
Igrači su ostali jaki. Problemi crveni kartoni, povrede – ništa nas nije uznemirilo.
Za mene lično mnogi snovi su se ostvarili ove godine.
Postati trener u Njemačkoj u tako velikom i tradicionalnom klubu kao što je Schalke, sa mojom životnom pričom izbjeglice iz Bosne i Hercegovine koji je sve morao graditi kroz naporan rad, za mene ima posebnu težinu.”
Na kraju se posebno zahvalio svojoj porodici, svima u Schalkeu, navijačima te poručio da se raduje narednoj sezoni u Bundesligi.
Želim od srca zahvaliti svojoj supruzi, djeci, roditeljima i svima koji su me doveli do ovog trenutka.
Moja zahvalnost ide i Franku Baumannu, Matthiasu Tillmannu, Christini Rühl-Hamers, Youriju Mulderu, mom trenerskom timu, osoblju i jednostavno svim zaposlenicima Schalke 04.
I naravno, našim navijačima. Ukazali su nam povjerenje; vjerovali su u naš pristup.
Bundesliga će biti "XXL izazov", ali se zaista radujemo ovom sljedećem poglavlju našeg putovanja.
Schalke ostaje nepokolebljiv!”