Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Miralem Pjanić osvojio prvi trofej sa Bešiktašem

Miralem Pjanić osvojio je prvi trofej u dresu turskog Bešiktaša.

Bešiktaš je večeras u Dohi (Katar) u finalu Superkupa Turske savaldao Antalyu nakon boljeg izvođenja penala i stigao do trofeja.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 1:1, da bi fudbaleri Bešiktaša bili uspješniji u izvođenju penala.

Ekipa Bešikaša je povela preko Hutchinsona u 25. minuti, ali isti igrač u 74. minuti zabija autogol i ispostaviće se postavlja konačnih 1:1.

Nakon toga uslijedila su dva produžetka sa po 30 minuta, a s obzirom da nije bilo golova, igrači oba tima su izvodili jedanaesterce.

Bešiktaš je nakon penala slavio sa 4:2 i stigao do prvog trofeja u tekućoj sezoni.

Miralem Pjanić je igrao do 68. minute za Bešiktaš, dok je u gostujućem timu do 64. minute nastupio Deni Milošević.