Miralem Pjanić odigrao posljednji susret za Juventus

Fudbaleri Juventusa su večeras u Torinu u revanš utakmici osmine finala Lige šampiona savaldali Lyon sa 2:1, ali nisu uspjeli proći u narednu fazu.

Lyon je prošao dalje zahvaljujući pravilu gola u gostima, jer je u prvom duelu bio bolji 1:0. Gosti iz Francuske su poveli preko Depaya iz penala u 12. minuti.

Ipak, u 43. minuti Miralem Pjanić (30) je izveo slobodnjak, lopta je udarila u ruku jednog igrača Lyona, a glavni sudija je dosudio penal.

Vezano | Lyon i Manchester City četvrtfinalisti Lige prvaka

Siguran realizator bio je Cristiano Ronaldo.

Ronaldo je u 60. minuti postigao fantastičan gol i donio prednost Juventusu, međutim do kraja utakmice nije bilo golova, pa je uslijedilo veliko slavlje gostiju iz Lyona.

Miralem Pjanić je igrao do 60. minute za Juve i ovo mu je bio posljednji susret u dresu tima iz Torina.

Pjanić će od naredne sezone igrati za špansku Barcelonu, a polovinom augusta će se pridružiti svom novom klubu.

Naš reprezentativac je sa Juventusom osvojio četiri titule prvaka Italije, dva Kupa i jedan Super Kup Italije. (Reprezentacija.ba)