Milan nakon 11 godina osvojio titulu prvaka Italije

Milan je novi prvak Italije! Rossoneri su u okviru posljednjeg 38. kola Serije A slavili na gostovanju protiv Sassuola 3:0 i osvojili prvu titulu nakon 11 godina i ukupno 19. u svojoj historiji.

Milanu je prije posljednjeg kola za osvajanje titule dovoljan bio i bod s obzirom da su imali dva boda više i bolji međusobni omjer od Intera, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu.

Strijelac dva gola bio je sjajni Olivier Giroud u 17. i 32. minuti, a za 3:0 je pogodio Kessie u 36. minuti. Zanimljivo, sva tri puta asistent je bio sjajni Rafael Leao.

• Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nastalo veliko slavlje pristalica Milana za koji je 73 minute odigrao naš Rade Krunić koji je tako osvojio svoju prvu titulu u karijeri.

Istovremeno su igrali Inter i Sampdorija, a iako su Nerazzurri slavili 3:0, njihova pobjeda bila je pirova. Dvostruki strijelac za domaće bio je Joaquin Correa u 55. i 57. minuti, dok je jedan gol postigao Ivan Perišić.

Edin Džeko je bio na klupi i nije dobio priliku za igru u ovom susretu.