Mehmedović: Jako sam sretan, neopisiv je osjećaj postići gol za svoju domovinu

Prvotimac Fudbalskog kluba „Sloboda”, Eldar Mehmedović, postigao je gol u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Eldar Mehmedović i Tarik Kapetanović su večeras u utakmici protiv Češke upisali nastup za U-19 reprezentaciju BiH. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova i sa dva žuta kartona za fudbalere Bosne i Hercegovine. U 60. minutu drugog poluvremena, Mehmedović postiže gol i svojoj ekipi donosi prednost od 1:0.

„Danas smo odigrali dobru utakmicu, igrali smo protiv jakog protivnika, disciplinovano smo igrali i stigli do zaslužene pobjede. Jako sam sretan zbog postignutog gola, neopisiv je osjećaj postići gol za svoju domovinu. Sada se okrećemo utakmicama koje nam slijede i nadamo se što boljem rezultatu”, rekao je Eldar Mehmedović u kratkoj izajvi za klupsku stranicu.

Mehmedović je odigrao 76 minuta, dok je Kapetanović odigrao 90 minuta susreta. Rezultat iz 60. minuta je ostao nepromijenjen i utakmica je završena pobjedom Bosne i Hercegovine.