Petak, 19. Aprila 2024.

Maroko nakon penala senzacionalno izbacio Španiju i plasirao se u četvrtfinale Mundijala

Selekcija Maroka se prvi put u svojoj historiji plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u fudbalu.

Marokanci su danas napravili veliko iznenađenje u osmini finala i poslije boljeg izvođenja penala pobijedili Španiju sa 3:0.

• Regularnih 90 minuta igre u današnjoj utakmici okončano je rezultatom 0:0, a onda su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta.

S obzirom da ni u produžecima nije bilo golova, igrači obje selekcije su pristupili izvođenju penala.

Reprezentativci Maroka su bili uspješniji u izvođenju jedanaesteraca te izborili nastup među osam najboljih selekcija na svijetu.

Maroko će u četvrtfinalu igrati protiv Portugala ili Švicarske.