Manchester City savladao PSG i plasirao se u historijsko prvo finale Lige prvaka

Na Etihadu se večeras odigrao revanš susret polufinala Lige prvaka kojeg su odigrali Manchester City i PSG. Engleska momčad je prije sedam dana slavila na Parku prinčeva 2:1 a večerašnjom pobjedom od 2:0 ovjerila kartu za finale Lige prvaka.

Ederson je u 11. minuti poslao fantastičnu dugu loptu, desna strana obrane PSG-a je zaspala, odnosno Florenzi je ostao u napadu, Zinčenko je primio loptu i dodao povratno na natrčalog De Bruynea. Njegov udarac se odbija od bloka, ali samo do Mahreza koji je s desetak metara zabio za 1:0.

• Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom Građana.

City je u 63. minuti poveo 2:0 a golu je prethodila kontra iz udžbenika. Foden je prohujao po lijevoj strani i savršenom loptom je pronašao Mahreza koji s pet metara zabija svoj drugi gol.

U 69. minuti crveni karton je dobio Di Maria. PSG je imao aut, Argentinac je išao po loptu, a onda se putem zakačio s Fernandinhom. Ovaj je krenuo za njim, a Di Maria ga je nogom namjerno nagazio. Sudac mu je pokazao izravni crveni karton.

Drugo polufinale sutra će u Londonu igrati Chelsea i Real (1:1). (Tuzlanski.ba)