Utorak, 19. Marta 2024.

Madridski list o Džekinom golu iz mrtvog ugla: Mamma mia!

Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko zablistao je u jučerašnjem susretu Intera i Bologne (6:1) s dva prekrasna gola, a posebno je bio impresivan drugi pogodak na meču iz mrtvog ugla kojem je i popularni madridski list AS posvetio posebnu pažnju.

Džeko je u igru ušao u 29. minuti kada je zamijenio povrijeđenog Joaquina Correu, a u nastavku je pokazao kakav je majstor.

Dijamant je prvo u 63. minuti postigao gol na dodavanje Brozovića kada je majstorski kao na malom nogometu udarcem iz prve povisio na 5:0, a samo pet minuta kasnije izborio se za jednu loptu i krasnim šutem iskosa, praktično iz mrtvog ugla pogodio je za 6:1.

• Madridski list AS u svojoj objavi članka donosi naslov “Mamma Mia! Džekin gol je tačna definicija kako postići pogodak iz mrtvog ugla”.

Bio je to već Džekin treći gol u dresu Intera u Seriji A i možete ga pogledati OVDJE, a tim iz Milana će u narednom kolu gostovati Fiorentini.