Srijeda, 24. Aprila 2024.

Liverpool na otvaranju sezone savladao Leeds s 4:3, Salah upisao hat-trick

Fudbaleri Liverpoola su u prvoj utakmici nove sezone na Anfieldu pobijedili ekipu Leeds Uniteda rezultatom 4:3 i tako na najbolji način krenuli u borbu za odbranu titule prvaka Engleske, javlja Anadolu Agency (AA).

Liverpool je poveo već u 4. minuti golom Mohameda Salaha iz penala. Ipak, Leeds United je uspio izjednačiti već u 12. minuti golom Jacka Harrisona.

Domaća ekipa je u 20. minuti ponovno povela pogotkom Virgila Van Dijka, ali su gosti poravnali na 2:2 u 30. minuti preko Patricka Bamforda.

Samo tri minute kasnije, golom Salaha, Liverpool je poveo s 3:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Leeds je u 66. minuti pogotkom Mateusza Klicha izjednačio na 3:3, ali je Liverpool u 88. minuti, golom Salaha iz penala, poveo s 4:3, što je bio i konačan rezultat meča.

Liverpool će u drugom kolu 20. septembra gostovati kod Chelseaja.