LIVE: Utakmica prekinuta, "Fukare" napadnute, vlada opšti haos! (FOTO)

Nakon što je jučer odigrano šest utakmica 22. Kola Prve lige FBiH, danas svoju utakmicu igra i Sloboda protiv mostarskog Branitelja.

branitelj-sloboda5

U nastavku susreta, incident u kojem su prema prvim informacijama "Ultrasi" iz Mostara napali "Fukare". Interveniše specijalna policija. Određeni broj ljubitelja fudbala iz Tuzle je u svlačionici zajedno sa igračima Slobode, susret vjerovatno neće biti nastavljen. Kako nezvanično saznajemo jedan navijač iz Tuzle je lakše ozlijeđen dok je nekoliko navijača iz Mostara zadobilo povrede glave u međusobnom obračunu. UTAKMICA JE I SLUŽBENO PREKINUTA!

branitelj-sloboda7

bratstvo-sloboda54

Ispred svlačionica čeka se rasplet situacije...

branitelj-sloboda1

Utakmica se igra na stadionu Branitelja, gdje je prisutno svega nekoliko destina gledatelja od čega i navijači iz Tuzle, popularne Fukare.

Tekstualni prenos susreta:

10. minuta - U toku je početno ispitivanje snaga, teren i vrijeme su idealni za igru, suđenje za sada  sasvim regularno...

15. minuta - Slobodan udarac za kapitena Gradimira Crnogorca, ali bez promjene rezultata.

branitelj-sloboda2

17. minuta - Prvu ozbiljniju priliku imao je Mirza Čejvanović nakon što je mladi Mirnes Selamović nakon prodora ubacio loptu pred gol ali nažalost Čejvanović puca pored gola, crveno-crni polako preuzimaju terensku incijativu što je u ovom trenutku i najvažnije.

25 minuta - Igra se pretežno odvija na sredini terena, igrači Slobode su preuzeli terenski incijativu a izvdajamo još jedan prodor mladog Salimovića koji šalje povratnu loptu za Hasića, ali ovaj kasni, ostaje 0:0

grado-branitelj1

30. minuta - Igra se i dalje odvija na sredini terena, bez obiljnihih prilika, rezultat 0:0.

branitelj-sloboda3

33. minuta - Salihović je uputio centaršut, a stoper Branitelja interveniše ispred Renata Gojkovića, kako prenose prijatelji sa UG "prijatelji FK Sloboda", prvi šut Branitelja završio je u Neretvi.

37. minuta - Incijativa Slobode se nastavlja. Ubačaj Omića iz auta, Gojković prenosi na drugu stativu ali šut Crnogorca je krznuo stativu, nakon toga uslijedila je i poluprilika za Branitelj ali golman Ribić siguran!

45. minuta - Slobodan udarac za Slobodu sa 25. metara, Crnogorac izvodi ali golman domaćih interveniše!

Kraj prvog poluvremena obilježio je i pokušaj napada domaćih na četvrtog arbitra Zrnića.